יום שני, 7 במאי 2012

הצעה מגונה..


קיבלתי שיחת טלפון בשבוע שעבר מלשכת הבריאות המחוזית של אחד המחוזות בארץ, לגבי אישור של תוכנית לבנין של מפעל חדש שבו אני מטפלת.
הבודק של התוכנית, לאחר שעבר איתי על הנקודות שרצה שנבהיר ונתקן, אמר שיוציא לנו מכתב סירוב לבקשה שנשלים את מה שחסר ואז נשלח לו את זה חזרה.
אני ביקשתי ממנו שיחכה עם מכתב הסירוב, ואם אתפוס את היועץ של הפרויקט מהר, נכין את מה שביקש. כך נוכל להשלים ולענות ונקבל הסכמה ישר ולא סירוב, שיכנס לתיק שלנו ברשות הרישוי ויכול לעכב את התקדמות ההיתרים לפרויקט.
מיד לאחר ענין זה, שאל אותי הבודק איתו דיברתי אם אני גם עובדת באיזורים אחרים בארץ על תוכניות דומות. עניתי שכן. אז הוא אמר לי שהוא מעונין לעשות גם עבודות פרטיות וליעץ למפעלים אחרים הדורשים אישורים ממשרד הבריאות באיזורים אחרים בארץ וכמובן שלא באיזור שלו.
אינני יודעת אם הוא הבין שברגע שהוא אמר לי את הדברים האלה – הוא בעצם ביקש ממני שוחד.. את תשכרי את שירותי באיזור אחר ויהיה לך תירוץ לשלם לי, ואני אאשר לכם את התוכניות באיזור שלי... אולי הוא לא חשב שזה שוחד? אולי זאת פעילות רגילה שהוא רואה מאחרים סביבו?
די הייתי המומה מהתפתחות השיחה ולא ידעתי איך להגיב.
בדיעבד יתכן שהייתי צריכה לסיים מיידית את השיחה, ולהגיד שמחכה לי שיחה אחרת . בפועל, התחלתי לשאול אותו שאלות טכניות – כמו איזה ישובים בדיוק מקיף האיזור שלהם ('יעני' באיזה איזורים לא אוכל לקבל את שירותיו..) מה למד ומה המומחיות המיוחדת שלו (כאילו ראיון עבודה...)
בסיום השיחה הודיתי לו על ההצעה ואמרתי שאתיעץ על זה עם לקוחותי.
מענין אם כעת נקבל מכתב סירוב, או שהוא יחכה לתוצאות ההתיעצות שלי...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה